Saturday July 20th 2019

Rzeczy, które się przydają – hak holowniczy


Hak holowniczy nie jest aż tak popularną częścią wyposażenia naszego samochodu, gdyż większość osób z niego by po prostu rzadko korzystała. Tańsze haki holownicze trzeba z naszego samochodu wymontowywać za pomocą specjalnych narzędzi, które nie zawsze mamy w domu – a niektóre państwa zabraniają jazdy samochodem z hakiem holowniczym gdy nie posiada on żadnej zaczepionej na nim przyczepy. Na szczęście tylko tańsze haki holownicze trzeba rozmontowywać za pomocą narzędzi – te droższe, od lepszych firm możemy w kilka minut, jak i szybciej rozmontować samemu, przez co nasz samochód będzie mógł jeździć po każdej drodze, w każdym kraju, a przy okazji będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw haka holowniczego – czyli łatwego transportu przyczep oraz innych rzeczy, które do naszego samochodu po prostu nie wejdą, takich jak bagażnik rowerowy a na nim rowery, lub przyczepa a na niej materiały służące do budowy.

Hak holowniczy automatyczny

Są to haki, które możemy bardzo szybko „odłączyć” od naszego auta. Inne nazewnictwo na te haki to „haki z wypinaną kulą”. Zazwyczaj są one chronione zamkiem, więc wystarczy chwilka i nie musimy się martwić o żadne mandaty spowodowane jazdą samochodem z hakiem holowniczym bez żadnej przyczepy. Ponadto, cena takiego haka holowniczego nie jest wcale wysoka – zazwyczaj wynosi kilkaset złotych, czyli tyle co spora ilość innych części do samochodu.

Co daje nam hak holowniczy, dlaczego warto takowy kupić?

Na pewno chcieliście kiedyś udać się rowerem w góry, lub przetransportować materiały budowlane ze sklepu do swojej działki bez potrzeby dzwonienia po dostawców, lub wynajmowania firm. Hak holowniczy w samochodzie osobowym Wam to umożliwi – bez problemu można kupić na niego bagażnik rowerowy, bądź też przyczepę która pomieści bardzo dużo. Jeżeli kiedyś pomyśleliście, że przydałby się Wam taki hak – to warto po prostu go kupić, gdyż na sto procent będzie Wam często przydatny, i nie będziecie już nigdy musieli się martwić o to, jak coś przetransportujecie z jednego miejsca w drugie.

Pages

Interesting Sites

    Archives