Saturday July 20th 2019

Który sklep z ubraniami zarabia najwięcej?

Każdy ma swój ulubiony

Wchodząc do galerii handlowej, prawdopodobnie wiemy doskonale, gdzie mamy największe szanse wyjść nie z pustymi rękami, a z reklamówkami w ręku. Popularne wśród młodzieży Reserved, Cropp czy House przyciągają głównie ludzi młodych. Są też takie miejsca, które przyciągają wyłącznie klasę wyższą, która przez większość swojego życia chodzi w marynarce.  Galeria handlowa to raj przede wszystkim dla kobiet. Miliony różnych ubrań, tysiące sklepów przyciągają kobiety, które przecież tak kochają kupować. Nic więc dziwnego, że wpłynęły one na pierwsze miejsce wśród najlepiej zarabiających sieciówek na świecie.

zzzz

Zara najlepiej zarabiającym sklepem na świecie

Stało się. Dzięki naszym kochanym kobietom, hiszpańska Zara jest sieciówką o największych przychodach na świcie. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z tajników sukcesu hiszpańskiego sklepu jest szybkość produkcji nowych kolekcji. Mówi się, że hiszpańskim producentom potrzeba jedynie dwóch tygodni na stworzenie nowej kolekcji i umieszczeniu ich w sklepach. Nowe kolekcje są tworzone na wzór lub na podobieństwo najnowszych trendów mody, wyznaczanych przez projektantów i ludzi odpowiedzialnych za jej rozwój. Zatem Zara jest jednym z najszybciej (o ile nie najszybciej właśnie) reagujących marek na nowe trendy.

Zara przynależy do wielkiego koncernu Inditex, podobnie z resztą jak między innymi Pull and Bear czy Massimo Dutti. W 2015 roku opublikowano raport finansowy dotyczący przychodów. W nim doskonale wypadła firma Inditex, która zarobiła około miliard i 300 milionów dolarów amerykańskich! To ponad ćwierć więcej niż w poprzednim roku. A więc jest potężny skok finansowy! Czy hiszpański sklep powiększy zasięg działań i jeszcze bardziej udoskonali swoje mechanizmy sprzedaży?

Dzięki czemu osiągnęli taki sukces?

1,3 miliarda dolarów robi wrażenie na niejednym koncernie. Jednak tego można było się spodziewać. Zara to jeden z najbardziej atrakcyjnych sklepów dla kobiet, które uwielbiają robić tam zakupy. Dzięki nim właśnie, taka ogromna kwota! Na taką wspaniałą liczbę zapracowało łącznie siedem tysięcy sklepów na całym świecie, a do tego, wspaniale prosperujący sklep internetowy, który miał w tym swoją niemałą część…

More from category

Gdzie najlepiej kupować?
Gdzie najlepiej kupować?

Galerie handlowe – za co je kochamy? Galerie handlowe zaczęły rozprzestrzeniać się na polskim rynku już od [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives